Lütfen Denemeyiniz....

Dış Çekimde İkinci Kıyafetin Önemi

Dış Çekimde 2. Kıyafetin Önemi

En güzel günleri unutmamak, her zaman hatırlamak için bu günlerde fotoğraf çekimine büyük önem verilir. En doğal ve en güzel fotoğraflar aslında doğanın içinden çıkar. Bu yüzden son yıllarda artan dış çekimler herkes tarafından tercih edilir hale geldi.
Dış çekime giderken ise yanınızda mutlaka bir günlük kıyafetiniz, bir ana kıyafetiniz bir de çekimlerde daha farklı atmosferler yakalayabilmeniz için ikinci bir kıyafet daha bulundurmanız sizin problemsiz bir çekim günü geçirmenize yardımcı olur. Dış çekim sorasın da her şeye çözüm üretebilirsiniz ancak yanınıza almadığınız yedek bir kıyafetin çözümü yoktur. Eğer düğün öncesi dış çekim yapıyorsanız gelinliğinizi bazı durumlara karşı korumanız ve yedek kıyafetinizi giymeniz gerekebilir.
Dış çekime giderken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır.

Fotoğrafçınızı İyi Seçin

Fotoğrafçı seçimini iyi yapmak büyük önem taşımaktadır. Sizin için özel olan bir günde, düğün fotoğrafçısı sizin isteklerinizi anlayabilmeli ve motivasyonunuzu yüksek tutabilmelidir. Seçiminizi yaptınız ve artık kendiniz için çekim gününüzü kolaylaştırmanız gerekiyor.

Yanınızda Mutlaka Bir Arkadaşınız Olmalı

Fotoğraf çekiminde en çok ihtiyaç duyulan unsurlardan biri yardımınıza koşabilen bir arkadaşınız olmasıdır. Teknik bütün ayarlamaları fotoğrafçınız hallederken sisin hazırlanmanızda, koşuşturmanızda size iyi bir arkadaş yardım edebilir ancak. Mesela Yanınızda getirdiğiniz, fotoğraflarınıza ufak detaylar olarak eklemek istediğiniz eşyalarınızı, aralarda tazelemek için yanınıza aldığınız makyaj malzemelerinizi, oradan oraya koştururken değiştirmeniz gereken düz bir ayakkabınızı ona emanet edebilirsiniz.

Mutlaka Yanınızda Yedek Kıyafetiniz Olmalı

Artık herkes doğal fotoğrafların güzelliğini elde etmeye çalışırken birçok çılgınlığı yapmaktan çekinmiyor. Mesela deniz manzaralı bir fotoğraf için gelinlik ve damatlık ile denize girmek artık insanları şaşırtmıyor. Aslında sahil çekimlerinde gelinin giydiği beyaz bir elbise ile damadın giydiği bir kapri ile gömlek daha güzel kareler çıkmasına olanak sağlıyor.
İnsanlar şimdi tek bir mekânda değil en az 2 farklı mekânda dış çekim gerçekleştiriyor. Bu da demek oluyor ki farklı mekanlara uyabileceğiniz ikinci bir kıyafetin önemi artıyor.
Ayrıca şimdi moda olan save the date çekimi mutlaka atlamamanız gereken önemli bir adım. Bunun için de yanınızda daha günlük kıyafetler ile gitmeyi tercih edebilirsiniz.

Leave a comment